Fartuch medyczny sterylny z mankietem - SMMMS 35g Fartuch medyczny sterylny z mankietem - SMMMS 35g
Producent: Mercator
Cena: 7,15 zł 8,64 zł (netto: 6,62 zł 8,00 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
  • promocja
Fartuch medyczny sterylny z mankietem - SMMMS 35g - 50pak Fartuch medyczny sterylny z mankietem - SMMMS 35g - 50pak
Producent: Mercator
Cena: 326,50 zł 432,00 zł (netto: 302,31 zł 400,00 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
  • promocja
Fartuch chirurgiczny z włókniny SMMMS - wzmocniony, jałowy Fartuch chirurgiczny z włókniny SMMMS - wzmocniony, jałowy
Producent: Mercator
Cena: 9,37 zł 10,26 zł (netto: 8,68 zł 9,50 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
  • promocja
Fartuch chirurgiczny z włókniny SMMMS - wzmocniony, jałowy - 50pak Fartuch chirurgiczny z włókniny SMMMS - wzmocniony, jałowy - 50pak
Producent: Mercator
Cena: 428,00 zł 513,00 zł (netto: 396,30 zł 475,00 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
  • promocja

Fartuchy chirurgiczne i medyczne

Niektóre czynności medyczne muszą być wykonywane w odzieży medycznej spełniającej surowsze niż standardowe, kryteria. Oznacza to, że muszą one zapewniać zdecydowanie większą ochronę przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu pracy podczas prostych, jak i wielogodzinnych zabiegów. Fartuch chirurgiczny SMS to produkt wykonany specjalnie do użytku profesjonalnego i pozwala na wykonywanie bezpiecznej pracy medycznej każdego dnia, według wymagań i potrzeb danej sytuacji.

Fartuchy chirurgiczne i medyczne – czym jest skrót SMS?

Materiały włókninowe są od dawna wykorzystywane do wielu zastosowań, takich jak odzież, ochrona zdrowia, inżynieria, do celów przemysłowych i innych towarów konsumpcyjnych. Spunbond-Meltblown-Spunbond (SMS) to jeden z materiałów wykonanych z polipropylenu, który został zaprojektowany z unikalną konstrukcją, dzięki czemu idealnie nadaje się do wielu zastosowań. 

Spunbond

Proces spunbond został po raz pierwszy opatentowany w latach 40. XX wieku i wraz z dalszym rozwojem stał się coraz bardziej popularny na całym świecie. Sama technika obejmuje przędzenie włókien, a następnie bezpośrednie rozproszenie we wstędze za pomocą deflektorów lub strumieni powietrza bez użycia chemikaliów. Włókna są spajane termicznie. Spunbond w ciągu ostatnich 20 lat był używany do produkcji kilku artykułów gospodarstwa domowego, takich jak pieluchy dla dzieci, pieluchy dla dorosłych, produkty medyczne, odzież ochronna i produkty higieniczne, ale jest również wystarczająco wszechstronny, aby można go było stosować w budownictwie, rolnictwie i do powlekania. Spunbond jest również ognioodporny i mogą mieć właściwości antystatyczne, a zatem mogą być stosowane do zwiększonej ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym i gamma. Posiada wiele cech m.in.: niską wagę, wysoką wytrzymałość, wysoką przepuszczalność powietrza, właściwości hydrofilowe i doskonałe właściwości w zakresie zużycia oraz rozdarcia. Co więcej, wraz z rozwojem tej techniki, spunbondy są teraz znacznie bardziej miękkie i wygodne niż poprzednie typy i ważą średnio tylko od 10 do 150 gramów na metr kwadratowy. Oprócz tego mogą być drukowane, laminowane, barwione lub ładowane elektrostatycznie.

Meltblown

Proces meltblown pojawił się po technologii spunbond i jest procesem produkcji ultracienkich włókien (mikrowłókna). Technika obejmuje wdmuchiwanie gorącego powietrza na stopioną żywicę termoplastyczną, która jest wytłaczana przez liniową matrycę zawierającą setki małych otworów, w celu utworzenia drobnowłóknistej, samospojonej wstęgi włókninowej. Jego kluczową cechą jest to, że jest niezwykle cienkim włóknem. W rezultacie materiał ten jest często używany do filtrów powietrza, cieczy i cząstek lub jako absorbenty w produktach takich jak chusteczki, pochłaniacze oleju, produkty dla osób nietrzymających moczu i higieny kobiecej, ale może być również stosowany w produkcji niektórych elementów elektroniki, klejów czy ubrań.

SMS (Spunbond/Meltblown/Spundbond)

SMS to dwie dwłókniny spunbond i jedna meltblown ułożone naprzemiennie warstwami w celu zwiększenia zakresu zastosowań materiału, gdyż właściwości i cechy poszczególnych sumują się oraz eliminują wzajemne niedoskonałości. Na przykład, materiały typu meltblown mają ograniczoną wytrzymałość, więc można je łączyć z materiałem typu „spunbond" w celu uzyskania mocnego materiału. Podobnie materiały typu „spunbond" można podwyższać przez dodanie materiałów typu meltblown. Można je nawet łączyć, tworząc materiał, który przypomina tekstylia. SMS ma doskonałe właściwości fizyczne, a także właściwości barierowe. Cechy obejmują wysoką wytrzymałość na rozciąganie, miękkość, komfort, oddychalność, wygodę noszenia, a także są lekkie. Działa również jako środek hydrofobowy i bariera przed bakteriami, krwią i innymi płynami, a także poceniem się. 

SMS nadaje się zatem do produktów medycznych i higienicznych, takich jak pieluchy, odzież ochronna, maski na twarz, fartuchy szpitalne, środki do pielęgnacji ran, czepki, tkaniny filtracyjne i wiele innych.

Chociaż SMS jest droższy niż inne materiały niewarstwowe, jego unikalne cechy i specyficzna konstrukcja sprawiają, że ma szerokie zastosowanie. Uważa się, że wraz z rozwojem SMS będzie on szybko rósł na rynku włóknin i stał się coraz bardziej popularny w różnych segmentach, w tym odzieży, geotekstyliach, meblach, pokryciach dachowych i wielu innych.

Oferowany przez nas fartuch chirurgiczny sterylny i niesterylny został stworzony z materiału SMS. Jak już wyżej wspomniano, mimo imponującej powierzchni materiał ten pozostaje oddychający, elastyczny i odporny na uszkodzenia, co jest podstawową cechą profesjonalnej odzieży medycznej.

Ten fartuch barierowy stworzony z warstw Spunbond/Meltblown/Spundbond spełnia wymogi Unii Europejskiej dotyczące odzieży ochronnej, co oznacza, że może być z powodzeniem stosowany zarówno przez pracowników służby medycznej, jak i przez personel laboratoryjny, żywnościowy, czy też kosmetyczny i farmaceutyczny.

Stworzona z trzech warstw bariera zapobiega przenoszeniu się między personelem a pacjentem drobnoustrojów, bakterii i wszelkiego rodzaju płynów. Ze względu na swój charakter jest to fartuch jednorazowy, dzięki czemu przy każdym użyciu ma się pewność, że jest on odpowiednio przygotowany do zapewnienia użytkownikowi właściwej ochrony podczas wymagających tego zabiegów.

Fartuchy chirurgiczne i medyczne – wygląd i bezpieczeństwo

Oferowane przez nas fartuchy medyczne z mankietem zapewniają lekarzem bezpieczeństwo i komfort pracy. Dzięki właściwie przylegającym mankietom w zastępstwie gumki, rękawy fartucha są znacznie wygodniejsze. Zdecydowanie łatwiej też jest zakładać rękawiczki, co pozwala na niezmąconą niczym pracę podczas wykonywanych czynności medycznych.

W naszym sklepie posiadamy fartuch sterylny, jak i niejałowy, dzięki czemu można dobrać odpowiedni dla personelu model.

Z zasady fartuchy SMS mają za zadanie osłaniać sylwetkę użytkownika od szyi aż do kolan, zapewniając mu zakrycie maksymalnej powierzchni ciała przy zachowaniu możliwości swobodnego poruszania się, co jest niezbędne podczas wykonywania wszystkich czynności medycznych, a w szczególności podczas przeprowadzania operacji.

Uzupełniając fartuch sterylny SMS odpowiednio dobranym czepkiem medycznym w połączeniu z profesjonalną maseczką chirurgiczną, lekarz ma pewność, że podczas zabiegu chroni nie tylko siebie, ale też pacjenta przed wniknięciem w jego osłabiony organizm zanieczyszczeń i ewentualnie przenoszonych przez lekarza patogenów.

W naszym sklepie dostępne są także fartuchy wzmacniane oraz fartuchy flizelinowe, które zadbają o wzajemne bezpieczeństwo lekarza i pacjenta. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl