Kolorowa maseczka chirurgiczna medyczna 3-warstwy typ IIR fioletowa 50 szt Kolorowa maseczka chirurgiczna medyczna 3-warstwy typ IIR fioletowa 50 szt
Producent: Opharm
Cena: 10,03 zł 10,26 zł (netto: 9,29 zł 9,50 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
opakowanie
zobacz więcej
  • promocja
Maska ochronna chirurgiczna 3 warstwy na gumkę typ IIR Opharm 50szt Maska ochronna chirurgiczna 3 warstwy na gumkę typ IIR Opharm 50szt
Producent: Opharm
Cena: 8,59 zł (netto: 7,95 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
opakowanie
zobacz więcej
Kolorowa maseczka chirurgiczna medyczna 3-warstwy typ IIR czarna 50 szt Kolorowa maseczka chirurgiczna medyczna 3-warstwy typ IIR czarna 50 szt
Producent: Opharm
Cena: 10,03 zł 11,34 zł (netto: 9,29 zł 10,50 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
opakowanie
zobacz więcej
  • promocja
Kolorowa maseczka chirurgiczna medyczna 3-warstwy typ IIR limonkowa zielona 50 szt Kolorowa maseczka chirurgiczna medyczna 3-warstwy typ IIR limonkowa zielona 50 szt
Producent: Opharm
Cena: 10,03 zł 10,26 zł (netto: 9,29 zł 9,50 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
opakowanie
zobacz więcej
  • promocja
Kolorowa maseczka chirurgiczna medyczna 3-warstwy typ IIR różowa 50 szt Kolorowa maseczka chirurgiczna medyczna 3-warstwy typ IIR różowa 50 szt
Producent: Opharm
Cena: 10,03 zł 10,26 zł (netto: 9,29 zł 9,50 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
opakowanie
zobacz więcej
  • promocja
Kolorowa maseczka chirurgiczna medyczna 3-warstwy typ IIR turkusowa 50 szt Kolorowa maseczka chirurgiczna medyczna 3-warstwy typ IIR turkusowa 50 szt
Producent: Opharm
Cena: 10,03 zł 10,26 zł (netto: 9,29 zł 9,50 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
opakowanie
zobacz więcej
  • promocja
Maseczka chirurgiczna ochronna na troki 3-warstwy typ II 50 szt Maseczka chirurgiczna ochronna na troki 3-warstwy typ II 50 szt
Producent: sunsmed
Cena: 7,71 zł 9,72 zł (netto: 7,14 zł 9,00 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
opakowanie
zobacz więcej
  • promocja

Maska medyczna - maseczki chirurgiczne

Najbardziej powszechną i najczęściej stosowaną jest maseczka chirurgiczna. Maska chirurgiczna jest przeznaczona do utrzymywania sterylności na salach operacyjnych, zapobiegając zakażeniu pacjenta przez zarazki z ust i nosa podczas operacji. Maski chirurgiczne nie są zaprojektowane do odfiltrowywania wirusów, które są mniejsze niż zarazki. Mają dość luźne dopasowanie i ich zadaniem nie jest filtrowanie powietrza, a stworzenie fizycznej bariery pomiędzy nosem i ustami użytkownika a potencjalnymi zanieczyszczeniami w otoczeniu. Maski chirurgiczne inaczej nazywane jako maski dentystyczne, stomatologiczne, maski do zabiegów medycznych. Często określane są jako maski na twarz.

Maski chirurgiczne są produkowane w różnych grubościach, z różną ilością warstw a co za tym idzie z różną zdolnością ochrony przed kontaktem z płynami. Te właściwości mogą także różnicować poziom oddychania przez maskę, oraz na to jak dobrze maska chroni. Prawidłowo założona maska chirurgiczna ma za zadanie blokować większe cząsteczki, rozpryski, spraye, które mogą zawierać zarazki, uniemożliwiając przedostaniu się ich do ust czy nosa. Maski chirurgiczne mogą także zmniejszyć możliwość narażenia innych osób na kontakt z wydzieliną z dróg oddechowych.

Maseczka chirurgiczna wiązana na troczki zapewnia idealne dopasowanie do twarzy bez względu na kształt i wielkość głowy użytkownika. Każdy może ją indywidualnie dopasować do własnych potrzeb, gwarantując wygodę. Maseczka chirurgiczna na gumki jest praktyczniejsza i wygodniejsza, jeśli chodzi o sposób i łatwość zakładania, dobrze się dopasowuje, a dodatkowo jej założenie jest bardzo szybkie. Maski chirurgiczne posiadają zaszytą harmonijkę umożliwiającą specjalne wyprofilowanie, umożliwiające dopasowanie do kształtu twarzy. Dodatkowo w górnej części maski znajduje się elastyczne usztywnienie, które można łatwo dopasować do kształtu własnego nosa.

Stopnie filtracji masek

Standardy stopnia filtracji masek (współczynnik BFE) określa norma Europejska EN14683, która dzieli maseczki chirurgiczne na trzy typy: I (poziom filtracji ≥ 95), typ II (poziom filtracji ≥ 98) oraz typ IIR (poziom filtracji ≥ 98)

W trakcie operacji chirurgicznej personel medyczny używa masek typu II i IIR. Składają się one z trzech warstw włókniny polipropylenowej, a ich stopień filtracji to minimum 98%. Maski IIR dodatkowo są odporne na przesiąkanie. Zapewniają skuteczną ochronę zarówna dla lekarza jak i pacjenta.

Maski chirurgiczne ochraniają przed większymi cząsteczkami o średnicy powyżej 1 mikrometra a nie przed wirusami (cząsteczki wirusów są mierzone w nanometrach). Maska z założenia jednak nie blokuje małych cząsteczek w powietrzu, które mogą być przenoszone poprzez kaszel, kichanie lub zabiegi medyczne. Z uwagi na dość luźne dopasowanie powierzchni maski do twarzy, maska chirurgiczna nie zapewnia pełnej ochrony przed zarazkami i innymi zanieczyszczeniami.

Czy można używać maseczki kilkukrotnie?

Jednorazowe maseczki chirurgiczne nie są odporne na przemakanie, dość szybko wchłaniają wilgoć, dlatego nie nadają się do dłuższego użytkowania. W zależności od ilości warstw, maski zachowują maksymalną skuteczność do kilkunastu minut, dlatego powinny być często wymieniane. Właśnie dlatego pakowane są po 50 szt w opakowaniach.

Maski chirurgiczne nie są przeznaczone do wielorazowego użytku. Jeśli maska zostanie uszkodzona lub zabrudzona, lub też oddychanie staje się trudne, należy w bezpieczny sposób zdjąć maskę, wyrzucić ją i wymienić na nową. Po kontakcie z zużytą maska należy obowiązkowo umyć ręce.

 

Jako hurtownia medyczna współpracujemy jedynie z producentami dbającymi o najwyższe standardy, zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i pod względem estetycznym. Akcesoria, które oferują spełniają wszelkie normy Unii Europejskiej i powstały w oparciu o dyrektywę medyczną dotyczącą akcesoriów służby zdrowia.

Maseczki medyczne w sklepie Ice4Med

W naszej ofercie znajdziecie państwo najpopularniejsze maseczki chirurgiczne jednorazowego użytku FFP1. Oferowane w opakowaniach zbiorczych po kilka lub kilkanaście sztuk. Oprócz tego oferujemy maski medyczne, maski przeciwgazowe oraz półmaski filtrujące.

Maseczki z naszego sklepu są produkowane w różnych grubościach oraz z różną ilością warstw, przez co każda z nich może być stosowana przez innego specjalistę. W zależności od wybranego modelu maseczki mogą zawierać zawory i różny poziom filtracji. Wyróżnia ona trzy typu szczelności maseczek, z których FFP3 charakteryzuje się najwyższym jej stopniem i jest używany przez personel medyczny podczas operacji. Nasza hurtownia maseczki medyczne oferuje również w zależności od potrzeb w innej gamie kolorystycznej.

W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl